• Пожаловаться

Ліман Френк Баум: Латочка з Країни Оз

Здесь есть возможность читать онлайн «Ліман Френк Баум: Латочка з Країни Оз» — ознакомительный отрывок электронной книги совершенно бесплатно, а после прочтения отрывка купить полную версию. В некоторых случаях присутствует краткое содержание. Город: Харків, год выпуска: 2020, ISBN: 978-966-03-5461-6, 978-966-03-9082-9, категория: literature_20 / foreign_prose / Сказка / на украинском языке. Описание произведения, (предисловие) а так же отзывы посетителей доступны на портале. Библиотека «Либ Кат» — LibCat.ru создана для любителей полистать хорошую книжку и предлагает широкий выбор жанров:

любовные романы фантастика и фэнтези приключения детективы и триллеры эротика документальные научные юмористические анекдоты о бизнесе проза детские сказки о религиии новинки православные старинные про компьютеры программирование на английском домоводство поэзия

Выбрав категорию по душе Вы сможете найти действительно стоящие книги и насладиться погружением в мир воображения, прочувствовать переживания героев или узнать для себя что-то новое, совершить внутреннее открытие. Подробная информация для ознакомления по текущему запросу представлена ниже:

Ліман Френк Баум Латочка з Країни Оз

Латочка з Країни Оз: краткое содержание, описание и аннотация

Предлагаем к чтению аннотацию, описание, краткое содержание или предисловие (зависит от того, что написал сам автор книги «Латочка з Країни Оз»). Если вы не нашли необходимую информацию о книге — напишите в комментариях, мы постараемся отыскать её.

У кожній своїй розповіді про Країну Оз казкар Ліман Френк Баум знайомить читачів із неймовірними подіями, на які багатий чарівний світ. Проте ця історія особлива. В ній автор вирішив розкрити таємницю найбільшого дива, підвладного тільки чарівникам Країни Оз, – народження нової героїні. Такої честі удостоєна багатобарвна Латочка, яка вважає, що серед загадкових, безглуздих, смішних, унікальних істот, вона, мабуть, найцікавіша. Однак своєю бурхливою появою на світ клаптикова дівчинка спричинила жахливу трагедію. Аби залагодити скоєне, їй разом із друзями довелося докласти неабияких зусиль.

Ліман Френк Баум: другие книги автора


Кто написал Латочка з Країни Оз? Узнайте фамилию, как зовут автора книги и список всех его произведений по сериям.

Латочка з Країни Оз — читать онлайн ознакомительный отрывок

Ниже представлен текст книги, разбитый по страницам. Система сохранения места последней прочитанной страницы, позволяет с удобством читать онлайн бесплатно книгу «Латочка з Країни Оз», без необходимости каждый раз заново искать на чём Вы остановились. Поставьте закладку, и сможете в любой момент перейти на страницу, на которой закончили чтение.

Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

– Оджо Невдаха, а зі мною Латочка і Скляний Кіт.

– Що ви хочете? – запитав голос.

– Переночувати.

– Заходьте, але не галасуйте і відразу ж лягайте, – попередив голос.

Оджо відчинив двері й увійшов. У будинку було так темно, що він нічого не бачив. Але Кіт вигукнув:

– Слухайте, в будинку нікого немає!

– Не може бути! – заперечив хлопчик. – Хтось же зі мною говорив.

– Я все прекрасно бачу, – сказав Кіт. – У кімнаті немає нікого, крім нас. Але тут три застелені ліжка, тож ми можемо лягати спати.

– Що таке «спати»? – поцікавилася Латочка.

– Це те, що люди роблять, коли лягають у ліжко, – пояснив Оджо.

– Але навіщо вони лягають у ліжко? – не вгамовувалася Латочка.

– Гей, подорожні, ви занадто галасуєте! – пролунав уже знайомий голос. – Нумо, лягайте в ліжка!

Кіт, який прекрасно бачив у темряві, обернувся, але не побачив нікого, хоч голос був зовсім поруч. Він злякано вигнув спину і прошепотів Оджо:

– Лягаймо! – й вони рушили до ліжок.

Наблизившись, Оджо помацав постіль руками, вона була велика й м’яка, з пуховими подушкою та ковдрою. Він зняв черевики, капелюха та ліг. Потім Кіт підвів Латочку до іншого ліжка, але та не знала, що робити далі.

– Лягай і тихо лежи, – звелів Кіт.

– А співати можна? – запитала Латочка.

– Не можна.

– А свистіти?

– Теж не можна.

– А танцювати до ранку, якщо захочеться?

– Ні. Можна тільки тихо лежати, – прошепотів Кіт.

– Не хочу! – як завжди голосно сказала дівчина. – Яке ти маєш право мені наказувати? Якщо мені хочеться говорити, кричати, свистіти…

Але вона не договорила, бо невидима рука раптом схопила її за комір і викинула з будинку на вулицю, а двері з гуркотом зачинилися. Латочка стрімголов покотилася по дорозі, а коли піднялася на ноги й підійшла до будинку, то побачила, що двері міцно замкнені.

– Що трапилося з Латочкою? – тихо запитав Оджо.

– Мовчи, а то і з нами що-небудь трапиться, – буркнув Кіт.

Оджо згорнувся калачиком і міцно заснув, а очі розплющив тільки вранці.

VII Проблемний грамофон Будинки жвакунів зазвичай складаються з однієї - фото 21

VII. Проблемний грамофон

Будинки жвакунів зазвичай складаються з однієї кімнати. Там, де спав Оджо, було три ліжка, що стояли біля стіни. На одному спав Кіт, на другому – Оджо, а третє стояло порожнє й застелене. Біля іншої стіни Оджо побачив столик з уже накритим сніданком на одну людину і стілець. У кімнаті не було нікого, крім Оджо й Кота.

Оджо встав, взувся. Побачивши біля ліжка умивальник, вимив руки й обличчя, причесався. Потім підійшов до столу.

– Це мій сніданок? – запитав він.

– Твій, твій, – пролунав голос так близько, що Оджо здригнувся й озирнувся.

Але в кімнаті нікого не було.

Їжа була апетитна, а Оджо зголоднів, тому наївся досхочу. Потім узяв капелюха й розбудив Кота.

– Пора, – сказав Оджо. – Пішли! – а потім ще раз обвів кімнату поглядом і промовив: – Не знаю, хто тут живе, але я дуже вдячний вам за гостинність.

Відповіді не було. Оджо взяв кошик і вийшов з будинку. Кіт рушив за ним. Вони побачили Латочку, яка сиділа посеред дороги і гралася камінчиками.

– Нарешті! – весело вигукнула вона. – А я вже думала, що ви там залишитесь навіки. Адже вже давно розвиднілося!

– Що ти робила всю ніч? – запитав Оджо.

– Сиділа, дивилася на Місяць і зірки. Яка краса! Я ж бачу їх уперше!

– Красиво, – погодився Оджо.

– Ти погано поводилася, і тебе виставили за двері, – сказав їй Кіт, коли вони знову вирушили в дорогу.

– То й що! Тоді б я не побачила ні зірок, ні великого сірого вовка.

– Якого вовка? – запитав Оджо.

– Того, що тричі за ніч підходив до будинку.

– Що ж йому там знадобилося? – задумливо промовив Оджо. – Може, їжа? Я, наприклад, чудово поїв і виспався.

– Але вигляд у тебе втомлений, – сказала Латочка, помітивши, що хлопчик позіхнув.

– Так. Я багато спав, але відчуваю себе втомленим, як учора. Як дивно!

– А їсти тобі не хочеться?

– Хочеться. Я начебто прекрасно поснідав, але ось думаю, чи не підкріпитися ще хлібом із сиром.

Латочка закрутилася в танці й заспівала:

Конец ознакомительного фрагмента.

Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Похожие книги на «Латочка з Країни Оз»

Представляем Вашему вниманию похожие книги на «Латочка з Країни Оз» списком для выбора. Мы отобрали схожую по названию и смыслу литературу в надежде предоставить читателям больше вариантов отыскать новые, интересные, ещё не прочитанные произведения.


Отзывы о книге «Латочка з Країни Оз»

Обсуждение, отзывы о книге «Латочка з Країни Оз» и просто собственные мнения читателей. Оставьте ваши комментарии, напишите, что Вы думаете о произведении, его смысле или главных героях. Укажите что конкретно понравилось, а что нет, и почему Вы так считаете.