• Пожаловаться

Сергій Недоруб: Пісочний Годинник

Здесь есть возможность читать онлайн «Сергій Недоруб: Пісочний Годинник» весь текст электронной книги совершенно бесплатно (целиком полную версию). В некоторых случаях присутствует краткое содержание. категория: Фантастика 1. Описание произведения, (предисловие) а так же отзывы посетителей доступны на портале. Библиотека «Либ Кат» — LibCat.ru создана для любителей полистать хорошую книжку и предлагает широкий выбор жанров:

любовные романы фантастика и фэнтези приключения детективы и триллеры эротика документальные научные юмористические анекдоты о бизнесе проза детские сказки о религиии новинки православные старинные про компьютеры программирование на английском домоводство поэзия

Выбрав категорию по душе Вы сможете найти действительно стоящие книги и насладиться погружением в мир воображения, прочувствовать переживания героев или узнать для себя что-то новое, совершить внутреннее открытие. Подробная информация для ознакомления по текущему запросу представлена ниже:

libcat.ru: книга без обложки

Пісочний Годинник: краткое содержание, описание и аннотация

Предлагаем к чтению аннотацию, описание, краткое содержание или предисловие (зависит от того, что написал сам автор книги «Пісочний Годинник»). Если вы не нашли необходимую информацию о книге — напишите в комментариях, мы постараемся отыскать её.

Сергій Недоруб: другие книги автора


Кто написал Пісочний Годинник? Узнайте фамилию, как зовут автора книги и список всех его произведений по сериям.

Пісочний Годинник — читать онлайн бесплатно полную книгу (весь текст) целиком

Ниже представлен текст книги, разбитый по страницам. Система сохранения места последней прочитанной страницы, позволяет с удобством читать онлайн бесплатно книгу «Пісочний Годинник», без необходимости каждый раз заново искать на чём Вы остановились. Поставьте закладку, и сможете в любой момент перейти на страницу, на которой закончили чтение.

Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Розділ 2.

Бар «Кордон»

Ранок наступного дня ознаменувався надзвичайно ясною і приємною погодою. Хоча погодні умови в Зоні аніскільки не залежали
від решти світу, і все оточуюче в ній сприймалася інакше, 4 березня немов пробило пролом в її невидимому коконі подарувавши надзвичайно красиве небо і яскраве, не заражене радіацією Сонце. Листя дерев, відчайдушно протистояче мутації,
раз у раз поверталося паралельно сонячним променям, пропускаючи їх до грунту щоб потім знову приховати її від поглядів небесного світила. Кабан, що ховався у кущах, сидів і дивився на хмари, всупереч
поширеній думці, що дивитися вгору йому не належить. Сліпий чорнобильський пес, відчувши кабана, глухо заричав але нападати не ризикнув — поодинці це було небезпечно, а всю його зграю знищили сталкери. Потрібно було зачаїтися і чекати,
поки повз не пройде нова зграя, після чого спробувати прибитися до неї.
Зі сторони блокпосту подув вітер, приносячи з собою листя і обривки солдатських розмов про будинок і матір. Але для сліпого
пса це ніщо не значило, хоча він і володів псі-здібностями, що перевищують людські і міг би при бажанні у загальних рисах зрозуміти, про що йшлося. Але важливіше всього був запах соєвої ковбаси, який на такій
відстані не уловив би і самий навчений нормальний собака. Змахнувши викривленим хвостом сліпий пес зважився і поплентався у бік блокпоста в твердому намірі роздобути їжу або загинути в боротьбі. Іншого способу
життя він не знав, і не мав бажання вигадати собі новий.
З зеленої гілки, що була сусідою з почорнілими на одному і тому ж дереві, зірвався незвичайно красивий метелик і полетів
на північ. Радіація, яка викидає безглузді жарти з природою створила в її обличчі неперевершений шедевр краси і чистоти генів. Шанси знайти собі подібного у метелика були нікчемно малі,
проте пошук коштував того, щоб витратити на те все своє коротке життя і спробувати створити новий біологічний вид.
Два самотніх дерева стояли на відстані двохсот метрів один від одного. Ніхто з проходячих між ними істот не знав, що ця
пара була сполучена системою міцних коренів, що протягнулися на глибині в десятки метрів. І що кожний з даних представників рослинності Зони уважно вбирав всю звукову інформацію в радіусі сорока метрів і передавав
побратиму, попереджаючи про всі події, за якими йшла небезпека. І сиділи навкруги кожного з них стада кабанів, уважно слухаючи, що їм говорить дерево, запам'ятовуючи, де і в якій ділянці
Зони рухається небезпечний звір на зразок людини. І всім було невтямки, що дерева вирощують нове покоління підземних побратимів
скромно виглядаючих назовні у формі маленьких кущиків, які в моменти небезпеки просто ховалися в землі.
Зона жила своїм життям, борючись за існування за допомогою всіх своїх вихованців. Тисячоліттями сформовані закони, за
якими розвивалася природа, раптово припустилися пролому в системі, коли один з її гвинтиків — людина — забув свою роль в загальному русі. Так народився Чорнобиль. Обидві аварії, 1986 і 2006
років, зробили свою справу. Зона успадковувала від природи прагнення до виживання за будь-яку ціну. Тепер з цим відгалуженням в світовій еволюції боролися ті, хто його і породив. Люди. А може, винні зовсім і не люди.
Нікому невідомо.
Переважна їх частина цього дня знаходилася в барі «Кордон», що розташовувався в підвалі під руїнами колишнього АТП «Локомотив».
Бар знаходився під охороною клану «Чисте небо». Зовні територію патрулювали розставлені вартові. Вхід в підвал контролювали двоє бойовиків клану, чиїм обов'язком було не допускати в бар сталкерів із зброєю. Вся амуніція
за допомогою громили в сірій футболці в обов'язковому порядку здавалася непоказному зброярю на прізвисько Локшина, хлопцеві, який постійно рухався і ніколи нікому не дивився в очі. Він був людиною Сидоровича, місцевого торговця.
Сидорович був головною персоною в барі, та й у південній частині Зони взагалі. Добродушний і круглоголовий товстун з пишними
вусами, він постійно сидів в кімнаті підвалу, за якою знаходився склад, що охоронявся. Торговець був зв'язуючою ланкою між мешканцями Кордону і зовнішнім світом. Він підтримував хиткі відносини з військовими
з Бар'єру. Особи ж його основних клієнтів приховувались за сьома печатками. Сидорович скуповував всі знайдені в Зоні артефакти і бойові трофеї, користуючись дуже гнучкою системою розцінок. У нього
завжди можна було розжитися аптечками, набоями, зброєю, батареями а також усно підписатися на надання специфічних послуг за окрему винагороду, використовуючи власні сталкерські таланти. Розповсюдження
подібних чуток широкого розвитку не знайшло, хоча місцева горілка «Козаки» трохи цьому й сприяла. Але всі, розуміли, що на практично найвійськовішій території світу порядки були встановлені відповідні. Факт - було те,
що конкуренти Сидоровича на Кордоні довго живими по Зоні не ходили. Та все ж це не заважало вічному оптимізму торговця, який незмінно зустрічав кожного, хто заходив до нього «у справі»,
широкою усмішкою Діда Мороза.
Загальне підвальне приміщення було великим замкнутим простором з десятком круглих обшарпаних столиків, серед яких не було двох однакових . На дерев'яних стінах висіли плакати, один з яких демонстрував пошарпаний, невідомо яким чином збережений календар, на 1986 рік. За поспішно збитою стійкою
сидів бармен Шпіль, бритоголовий, довгов'язий і худий кришнаїт що вмудрився приплести власні переконання до світу Зони. Обслуговував він з вічно здивованим виразом обличчя, яке, здавалося,
повинне було додати йому якусь натхненність. Втім, дійсно додавало.
Меню великою різноманітністю не відрізнялося, так само як і постійністю: консерви, баночне тушковане м'ясо, хліб, не старіший за два дні, який казна-звідки
взявся, різні сорти енергетичних і алкогольних напоїв продовольчі пайки за персональними замовленнями, які Шпиль вміло упаковував в обгортувальний папір. В інший день в барі можна
було навіть поїсти гарячої, щойно приготованої смаженої картоплі з дурманячим запахом курятини витікаючої від розігрітого окорочка. Сидорович знав, як підтримати репутацію закладу, заразом зрубавши чималу кількість капусти.
Власне, валютою в барі і в інших місцях були особливим чином помічені радяньські карбованці. Їх введення в обіг на території української Зони було куди більш простою операцією, ніж розробка будь-якого іншого способу
встановлення товарно-грошових відносин, які є підвалинами будь-якої більш-менш прийнятної стабільності.
Народу, як завжди, було повно. За столиком в кутку розташувалося четверо сталкерів з клану «Долг» — суворої і серйозної
напіввійськової організації, що ставила собі за мету захист світу від Зони і зрештою її повне знищення. Якщо Зону умовно вважати державою, а карбованці валютою, то «долговці» були її армією, міліцією і службою безпеки одночасно.
Інший столик, ближче до входу, був зайнятий двома ветеранами Зони, навкруги яких групувалося шестеро молодих, хто сидячи,
хто стоячи. Звали ветеранів Труба і Тесляр. Попиваючи придбане новачками пиво, Труба вдоволено крякав і гордим поглядом поблажливо поглядав на обличчя своїх спонсорів, дозволивши Теслярю удосталь просторікувати
про Зону. Теми були звичайні: Бар'єр, Заслін, Моноліт.
— Невже нікому не вдалося проникнути за Заслін? — схвильовано запитав молодий хлопець, тримаючи новенький рюкзак обома
руками.
— Нікому із звичайних людей, малюк, — відповів Тесляр, змовницьки усміхаючись кутом рота. — Осмілюйся, і можливо, ти
станеш першим.
— Значить, хтось все ж таки проходив? — запитав «малюк».
— Ніхто не знає, що є Заслоном і звідки він взявся, — пояснив Тесляр, гасячи цигарку однією рукою і тримаючи в іншій
нову, одночасно підкурюючи із спішно піднесеної запальнички. — Це темна гігантська стіна в Рудому Лісі закриваюча прохід в глиб Зони. Вертольоти через Заслін не літають. Пройти через нього на ту сторону неможливо — він хоча
і схожий на стіну з диму, але щільний, як скриня на горищі твоєї бабусі. Зате звідти пройти можна спокійно. Звідки, по-твоєму
всі ці тварюки беруться? Через Заслін.
— І Ви там були? — запитав інший новачок.
— А як же, — відповів Тесляр, випускаючи кільця диму. — Був, стояв поряд і навіть торкався стволом «Гвинтаря». Шкода,
вирізати цеглинку не вийшло. Подарував би тобі, як нагадування про шкідливість паління.
Всі розсміялися. Сталкер середніх літ в сірому плащі, що сидів біля стійки і акуратно сьорбав каву з невеликої чашки,
поглянув на Тесляра через голову і схвально покивав головою. Потім втупився кудись перед собою і важко зітхнув.
— Додому хочу, — байдуже сказав він.
Ці слова дійшли до сидячого через декілька місць Горіха, який теж розташувався біля стійки. З боків від нього знаходились
двоє сталкерів: провідник Міфуна і Дубар, клановець з «Чистого Неба».
— А чим Зона не дім? — запитав Горіх із завзяттям.
Сталкер стиснув плечем, але нічого не відповів.
— Ти не відволікайся, — низьким голосом сказав Міфуна. — Ти мені краще про новачка ще раз розкажи.
— Блін, я тобі вже три рази на пальцях розтлумачив! — вигукнув Горіх. — Якщо щось незрозуміло, або не віриш, запитай
сам у Бергамота, коли він ходити зможе.
— Довго чекати доведеться. А до нього, сам знаєш, Сидорович не пустить.
— Отож бо й воно, — піддакував Горіх, якому в голову вже став ударяти хміль. — Ти, це. Купи мені фісташок, може, я і повторю.
— Які кбісу фісташки, дурень! — в серцях випалив провідник, забираючи у Горіха стакан. — Ти в Зоні, не забув?! Чи не дійшло, що тоді трапилося?
— А що трапилося? — перепитав почервонілий Горіх. — Марк врятував нас всіх. Давай краще за нього вип'ємо. Шпиль! — він клацнув
пальцями. — Налий мені ще. Дубар сплатить.
Дубар штовхнув його ногою і Горіх запротестував. Міфуна про себе прошепотів лайку і нахилився ближче до Горіха.
— Тепер послухай мене, хлопчак, — сказав він жорстко. — Твій Марк витягнув твою дупу, я розумію, для тебе він герой.
Ось тільки я про нього можу тобі зовсім інше розказати.
— А шо таке? — запитав Горіх з відкритим ротом.
— Те, що твій новий друг насправді повний ідіот, якому, ясна річ, сильно щастить, як і всім йому подібним. А твоя розповідь
про нього як про героя з моєю думкою не дуже в'яжеться. Або я перестав розбиратися в людях, хай мене Зона з'їсть.
— Це чому ж? — запитав Горіх незадоволеним тоном.
Міфуна трохи відсунувся від нього.
— Краще скажи мені, що ти знав про Марка до ходки, — зажадав він.
— Нічого, — похитав головою Горіх.
— А я знав. І був упевнений, що він провалить перший же тест. Сталкер Марк нічим не відрізнявся від всіх самовпевнених
дурнів, які приходять в Зону, щоб померти в перший же день. Повір мені, хлопчак, я знаю цей погляд у молодих бакланів.
— Але Марк не загинув, — вставив Горіх. Пошана до провідника, ветерана Зони, трохи протверезила його.
— Ні, не загинув, — погодився Міфуна. — Ось це мене і насторожує. Хоча поводиться так, що повинен був віддати кінці одразу
ж. Сталкер Марк прийшов всього тижднь тому, наскільки я пам'ятаю. І одразу ж відмовив Сидоровичу в проханні знайти хвіст псевдособаки.
— Ну і правильно зробив, — здивувався Горіх. — Я б теж не пішов поодинці на псевдособаку. Але...
До Горіха нарешті дійшло. Репутація в Зоні значила багато, і потрібно було її заробляти з перших хвилин. А відмовити
торговцю в першому проханні не можна було. Будь-хто, хто йшов в Зону, знав про це від посередників які переводили охочих за Бар'єр особливими методами і за великі гроші. Інструктаж був коротким, але вагомим. Навряд чи Сидорович
дійсно хотів відправити новачка на вірну смерть, давши завдання з хвостом псевдособаки. Марку було слід просто погодитися і тут же вислухати, що нікуди йти не потрібно і що він відмінний хлопець, раз не злякався
в першу ж годину допомогти торговцю, ризикуючи життям в битві з могутнім мутантом.
Міфуна правильно зрозумів зміну виразу обличчя Горіха і хлопнув того по плечу.
— І це тільки початок, — продовжував він. — Через добу він притягнув Сидоровичу “Місячне Світло” з поясненням, що це його
вибачення за відмову від завдання, отриманого напередодні.
— Де можна на Кордоні дістати Місячне Світло? — запитав Горіх, внутрішньо стискаючись. Можливість знайти один з найдорожчих
артефактів в місці, де вони зустрічатись просто не можуть, була в його розумінні за межами фантастики.
— Ось це вже інше питання, на яке ні я, ні Сидорович не зуміли знайти відповіді, — відповів Міфуна. — На Кордоні немає
аномалій Електра, отже, отримати “Місячне Світло” неможливо. Крім того, достовірно відомо що сталкер Марк не покидав меж Кордону весь цей час. Купити теж не міг — карбованців у нього стільки бути просто не могло.
— Сидорович нічого у нього не запитував?
— Сидорович звичайно не задає питань. Але тут не стерпів і задав.
— А що Марк?
Міфуна цокнув язиком.
— Неув'язочка тут вийшла, — сказав він. — Піймати сталкера Марка на якихось секретах не вдалося. Він сказав, що наткнувся
на Електру в будинку на південному хуторі.
— Якийсь з покинутих будинків?
— Точно. Сидорович не повірив і послав Шахіста сходити з новачком і подивитися. Шахіст хоча і тупий, як пробка, але
ніколи не бреше. Так от, він сходив і подивився.
— І що? — запитав Горіх з нетерпінням.
— Електра насправді була на хуторі.
Горіх свиснув.
— Як новачок знайшов Електру, і як вона з'явилася в тутешніх місцях, не знаю, — сказав Міфуна. — Я вже мовчу про те,
що тільки одна Електра із ста може теоретично дати Місячне Світло.
— Мені б його везіння, — пробурмотів Горіх. Мати артефакт, що підвищує витривалість до безкінечності, було його мрією.
— Везіння, — повторив за ним Міфуна і продовжив. — Після цього сталкер Марк став поводитися так само, як і всі інші.
Бергамот до попереджень інтересу не проявив, хоча я йому говорив — не бери ти новачка в групу, погано кінчиться.
— Тоді б ми всі вилягли, — сказав Горіх і тут же вхопився за думку, яка щойно народилася. — А ті химери що, по-твоєму,
скількох наших убили б? Та якби Марк не розправився з химерами, всі оті салабони, що стоять з Трубою і Теслярем вже лежали б в могилах! Або те, що від них залишилося б!
— Ти і сам вчора салабоном був, — усміхнувся Міфуна. — Скажи спасибі Бергамоту, що, як тільки Марк утягнув його до Сидоровича,
він насамперед розпорядився затвердити тобі і твоєму новому другові пройдений тест.
— Я ж запоров збройовий тест, — збентежено сказав Горіх.
— Ну, я вже не знаю, що ти там запоров, але таке слово Бергамота. Ти ж на «природного» здав вже, вірно?
— Вірно.
— Значить, вважай, що повністю пройшов хрещення Зоною.
Горіх посидів нерухомо, потім полегшено вхопився за голову. Сидячий зліва Дубар покосився на нього з повагою.
— Ну-ну, не розслабляйся, хлопче, — прошелестів вкрадливо Міфуна. — Я ще не закінчив розказувати. Ну, припустимо, що
химери з'явилися на Кордоні випадково, і що сталкер Марк не має до цього відношення.
— Щоо?! – злетів Горіх.
— Тихіше ти, тихіше! — зупинив його Міфуна. — Пригадай Електру, яка з'явилася, як тільки прийшов сталкер Марк. Теж збіг?
— Збіг! — гаряче відповів Горіх. — Якщо Зона змінюється, то нєфіг перекладати це на героїв!
— Та я б і не сказав, що він прямо вже герой, — Міфуна зробив незрозумілу гримасу. — Борланд поодинці прибив би трьох
маленьких химер, я думаю. Або Ікло. Хоча я ніколи не бачив маленьких химер, але Бергамоту я вірю. Шпиль, намалюй мені чаю.
Високий бармен з променистою усмішкою приступив до виконання.
— Отже мене трохи кольнула вся ця історія, — знову почав Міфуна. — І я навів деякі довідки. Вгадай з трьох разів, що
сталкер Марк протягнув з собою в Зону, коли прийшов?
— Поняття не маю, — відповів Горіх похмуро, граючи порожнім стаканом.
— Рюкзак, повний різного таємного барахла. Ти знаєш по собі, що новачків не додивляються при перекиданні в Зону, але на
всякий пожежний випадок їх непомітно перевіряють прихованими приладами. Так от, рюкзак сталкера Марка дико фонив радіацією, різними випромінюваннями, магнітним полем і всім іншим, назв чому я навіть не знаю. Електроніка у хлопців одразу ж накрилася мідним тазом,
але новачку вони нічого не сказали — як-не-як, є розпорядок, а атомну бомбу він на горбу все одно не протягне. І хто його знає, що він припер в цьому рюкзаку. Виглядало так, ніби він
під зав'язку напханий неекранованими артефактами.
— Чуумаа, — протягнув Дубар, вперше за весь час подавши голос.
— Ясна річ, артефактів у нього не було і бути не могло, — продовжив Міфуна, немов не помічаючи виразу обличчя Горіха. —
Але те, що він проніс якусь наукову херню — сто відсотків. Причому безпечну для нього самого. І одразу ж після його появи на Кордоні вміст рюкзака кудись зник. Далі вже він ходив без нічого, як звичайний салага. І це
ще не все. Здогадайся, що ще було у нього, окрім рюкзака?
Горіх нічого не відповів.
— Сталкер Марк притяг із собою гітару.
Дубар порснув і відвернувся. Горіх почав постукувати по стакану нігтем. Його настрій злегка погіршився.
— Ось і роби висновки, — прорік Міфуна і ковтнув чаю, який вчасно підніс йому Шпиль.
Історія починала пахнути смаженим. Горіх знав, що гітари в Зоні водилися. Наскільки він пам'ятав, цілих дев'ять штук. Дві
з них були в барі «100 рентген» ближче на північ Зони, ще три у кланів, і чотири у різних одинаків про що йому повідав п'яний Труба. З інструментом сталкери розслаблялися, і на душі було спокійніше, якщо десь чулося невиразне
бринькання, що супроводилося млосними і хрипкими ліричними руладами про нелегке життя.
Але цією справою сталкери займалися виключно в перевірених і безпечних місцях і компаніях. Тому що Зона — це вам не пікнік
на узбіччі. Той, хто не розумів різниці, просто не виживав більше доби. Одна справа — любити гітару і зовсім інша — перти її в Зону. Зі всіх, хто прибув сюди з гітарою, не вижив жоден. Добровольці проводили розслідування.
Жоден. Через те, що спочатку настроїлися на невірне сприйняття навколишньої дійсності.
А гітари залишилися, і перейшли у власність більш мудрих сталкерів, які берегли інструменти як символ затишку і єдності.
Тепер Горіх чує, що Марк теж з'явився в Зону з гітарою на плечі, немов вибрався з міста в похід. І тут же — майже містика з таємним рюкзаком.
— Я... Я не знаю. Має бути якесь пояснення, — пробурмотів він, і Міфуна, на його здивування, різко кивнув і змахнув
рукою.
— Звичайно, має бути! — з жвавістю сказав він. — Тому що не бачили сталкера Марка з гітарою жодного разу з тих пір, як
він припер її на Кордон! Але я точно знаю, що він з нею прийшов! Зникла, як і його шмотки в рюкзаку!
— Може, розбив десь, буває ж...
— Все може бути. Може, і в рюкзаку у нього була яка-небудь нешкідлива сучасна електронна чортівня. Я тобі про інше тлумачу
— про самий факт, що він прийшов в Зону, як до себе на город. І що поки йому просто у всьому щастить. Ти не такий як він, ти серйозний сталкер, я це відразу бачу. Але моя тобі порада, Горіх — кидай ти цього приятеля, поки не розділив
його долю. Повір старому провіднику, я розуміюсь на людях.
Міфуна замовк і почав пити чай глибокими ковтками. Самотній сталкер в сірому плащі, який хотів додому, давно відставив
чашку убік і прислухався до їх розмови.
— Можливо, сталкер Марк в даний час якраз удома, — видав він фразу дня.
— Не лізь, Сенатор, — відмахнувся Міфуна. — Тільки не зараз.
— Будинок там, де твоє серце.
Горіх обдумував почуту від Міфуни інформацію. Сміх і жартики з боку столу Тесляря він вже не помічав. Нічого особливого
ніби йому провідник і не розказав — так, дрібниці одні. Тільки дрібниць було багато. Насправді, що він знає про Марка? Та нічого. Але Міфуна не стояв з ним поряд на тому місці. Не він визначав межі аномалій раніше Бергамота, і не він ризикував
собою ради порятунку всіх. А цінувати надану допомогу Горіх умів.
— Ось що, Міфуна, — твердо сказав він. — Я тебе поважаю, але, як ти сказав, я пройшов хрещення Зоною. Я теж так вважаю.
Але не тому що здав тести Бергамоту. А тому що своїми очима бачив, як інша людина дала мені приклад того яким я сам хотів би бути. І зрозумів я це тільки в Зоні. І якщо Марк захоче, щоб я йому в чомусь допомагав, я буду тільки
радий. А зараз я йду шукати артефакти, і не зупиняй мене. Бувай здоровий, Дубар.
Горіх зліз із стільця і пішов до виходу.
Міфуна кілька разів кивнув, прислухаючись до своїх думок, потім лукаво посміхнувся.
— Молодець, сталкер, — сказав він вголос.
В бар увійшли Ханта і Варяг, одинаки, що мешкають переважно на Звалищі — скупченні радіоактивного сміття. Вони потиснули
руки Трубі і Теслярю, кивнули сидячим в кутку «долговцям» і прийняли з рук Шпиля кухоль з пивом.
— Як воно, Міфуна? — запитав Ханта, стягуючи сталкерскую куртку.
— Живий, як бачиш, — відповів провідник. — Зона мене береже, щоб було кому про вас, молодят, поклопотатися.
Життєва філософія Міфуни дуже відрізнялася від переконань Бергамота.
— Не дуже вже ти й піклуєшся, — підчепив його Ханта. — Он Варяг годину тому трохи в Каруселі не загнувся.
— Що ж, мені за вами, як за дітьми малими ходити?
— Думав, все, каюк, — приглушено сказав Варяг, залпом спустошивши кухоль. — Устряв по-тупому. Розслабився завчасно.
— Зате зараз якраз самий час, — утішив його Ханта, підсовуючи Варягу під ніс новий кухоль. — Тут всі свої, не турбуйся.
— А ти чого напарника не прикрив? — суворо запитав Міфуна.
— Та я був зайнятий, сліпих собак відстрілював! А Варяг тільки гранату дістав, як побачив на горбі мародера і закричав
мені. Я дивлюся — точняк, стоїть, зараза, в чорній куртці і либиться.
— Зомбі? — запитав Труба із-за столу.
— Та ні, просто дурень. А Варяг вже чеку висмикнув, гранату в руці тримає, зброю взяти не може. А докинути до горба теж не вийде. Ну, він її в собак метнув, і ми обидва на землю кинулися. А як бабахнуло, чуємо постріл. Я за ствол, дивлюся а мародер підстрілений, по горбу тихо так сповзає. Варяг встав, рот роззявив і забув зовсім, що поряд з Каруселлю стоїть.
— Трохи не вступив, — зізнався Варяг.
— Ось. А виявилося, це Борланд мародера зі снайперки зняв. Я відразу його помітив, варто було йому з кущів вилізти. А Карусель
поряд з Варягом як жахне — ми обидва убік відкотилися. Добре, не перший місяць Зону топчемо рефлекси деякі виробилися.
— А що Борланд робив на Звалищі із снайперкою? — запитав Міфуна.
— А біс його знає. Я не питав — відплатив за допомогу хабаром і успіху побажав. Ну, розійшлися ми, собак з пістолета
добили. Мародера шманать не взялися, ми люди ніжні, гидливі. Тільки до кордону доходимо — чуємо ззаду постріли лунають.
— Назад побігли? — запитав Тесляр.
— Навіщо? Борланду допомагати? Та він і наодинці пів-смітника на сніданок без антирада з'їсть, і навіть без зубочистки.
Ми далі пішли, вже і до Кордону дісталися. І чалапає нам на зустріч якийсь чушпан. З пістолетом лишень, а нормального ствола у нього, мабуть, не було. Підходить до нас і починає щось питати. Ну, я йому кажу: «Зброю прибрав,
а то розмови не вийде!». Він пістолет заховав і починає молоти якусь нісенітницю про те якими новинами ми з ним поділитися можемо. Я йому і пояснив в трьох словах, куди йому потрібно йти.
— Що ж так грубо? — глянув на Ханту Міфуна.
— Та ні, я в буквальному розумінні. Ну там, розказав йому коротко, куди зараз на Звалищі краще не сунутися. А він кивнув
і попер якраз туди, куди я йому не радив. Ну, думаю, не моя проблема. А до бару як дійшов, то мене немов вдарило: на хлопця ж детектор аномалій лаявся.
— Та ти що?! – вигукнув Міфуна.
— Я тобі кажу! Він у мене перенастроюючий, дуже чутливий, в Зоні він завжди на аномалії за сто кроків наперед пищить, та я уваги не звертаю, доки справді на щось серйозне не натрапимо. А перед тим, як чушпана того зустріти, ми на перекур зупинилися — Варяга Каруселлю злегка контузило, він попросив посидіти трохи. Ну, і по сигаретці перекурили.
І як чушпан пішов, ми ще сиділи хвилинку, поки далі не пішли. Блукаючих аномалій поряд стопудово не було. Значить детектор на чушпана і лаявся.
— Монстр, точно кажу, — ухвалив Тесляр.
— Я теж так вважаю. Тільки Варяг тоді мало що думав, а я якось уваги не звернув, чи що. А потім заспокоївся — чушпан
двинув у бік Борланда, так що про його подальші мандри можна не хвилюватися. Ми здали хабар Сидоровичу і сюди, здоров'я поправляти, — закінчив розповідь Ханта, витираючи губи після пива долонею.
— За добру історію не гріх і випити, — підморгнув Тесляр. — Гей, дітвора! Швидко скинулися Ханті на пиво!
Молоді сталкери біля його столу миттю кинулися виконувати наказ. Вони вже знали, що подібні історії дають інформацію,
яка сприяє найголовнішому в Зоні — виживанню.
День обіцяв стати дуже добрим.

Читать дальше
Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Похожие книги на «Пісочний Годинник»

Представляем Вашему вниманию похожие книги на «Пісочний Годинник» списком для выбора. Мы отобрали схожую по названию и смыслу литературу в надежде предоставить читателям больше вариантов отыскать новые, интересные, ещё не прочитанные произведения.


Сергій Пальчицький: Лідрильська локшина
Лідрильська локшина
Сергій Пальчицький
libcat.ru: книга без обложки
libcat.ru: книга без обложки
Сергій Жадан
Сергій Жадан: Anarchy in the UKR
Anarchy in the UKR
Сергій Жадан
Сергій Лук'яненко: Порушення
Порушення
Сергій Лук'яненко
Сергій Григор'єв: Третій варіант
Третій варіант
Сергій Григор'єв
Сергій Лук'яненко: Категорія Зет
Категорія Зет
Сергій Лук'яненко
Отзывы о книге «Пісочний Годинник»

Обсуждение, отзывы о книге «Пісочний Годинник» и просто собственные мнения читателей. Оставьте ваши комментарии, напишите, что Вы думаете о произведении, его смысле или главных героях. Укажите что конкретно понравилось, а что нет, и почему Вы так считаете.