Моят живот с тюлените, моето командване на "ТЮЛЕН-група 6" и моето предводителство на "Червената клетка" ме направиха мъжа, който съм сега.
За да се промените в положителен смисъл обаче, трябва най-напред да разберете точно кой сте. Най-добрият начин да разберете това е да поемете отговорността за живота на други мъже - и да поставите живота си в техните ръце. Направите ли това, бързо се научавате да дефинирате себе си - с изключителна яснота. Тогава, след като напълно разбирате какво лежи в основата на собствения ви характер, ще можете да правите конструктивни промени.
Разбира се, вашата личност се измества малко всеки път, когато приемете нова мисия, и всеки път, когато работите с нов екип. И с измененията на вашите мисии и членове на екипа откривате пълния спектър на вашата личност и характер. Понякога харесвате откритото, друг път - не. Когато не харесвате онова, което сте забелязали в себе си, ви боли. Но тази болка е добра, защото ви позволява да разберете, че сте напълно откровен със себе си, и ви сигнализира дапромените нещо. Спомнете си, че когато ви боли, значи правите всичко, както трябва.
Не е необходимо да сте на война, за да научите за себе си. Просто трябва да сте сериозен човек със сериозна мисия. Като дете започнах да се променям благодарение на прости изживявания от детството. Когато бях петгодишен и продавах вестници заедно с чичовците си,
научих как да продавам себе си на другите. Това ме промени. Когато оставах в планините Катскил с леля си и чичо си през летните ваканции от основното училище, се научих да обичам приключенията - а това ме промени завинаги. Когато бях дванадесетгодишен и започнах да работя в една зала за боулинг, се научих да бъда независим. И когато станах на четиринадесет години и започнах да работя по осемнадесет часа седмично в една закусвалня, се научих да търпя тежка работа. Всичките тези промени ми помогнаха да уча. Най-важното нещо, което научих, беше, че колкото повече поумнявах, толкова повече осъзнавах колко съм тъп.
Ако не се променяте поне малко при всяка от мисиите си, значи просто не правите нищо.
Запитайте се: Променил ли съм се неотдавна?
Какво ще ме удовлетвори? - За мен пълното удовлетворение идва само когато напълно слея възможностите си с действията си.
Не е достатъчно само да познаваш пълния си потенциал. Трябва да замъкнеш задника си там, на бойното поле, и да достигнеш пълния си потенциал със смели действия.
Ако не се опитваш да правиш това всеки ден, скоро ще се превърнеш в поредния въздухар с омръзнали разкази от войната.
От време на време се изкушавам да седна и да се хваля с постиженията си над две чаши джин "Бомбай". При всеки такъв случай си налагам да се върна в реалността. Реалността е, че дисциплината е ежедневен процес и все още има да постигам много. И с Божията помощ винаги ще е така.
Не мога да търпя самодоволни хора, които вече не работят до предела на възможностите си.
Всяка сутрин, когато се събуждаме, ние сме еднакви: всички сме изправени пред едни и същи рискове от застояване, освен ако не си поставяме предизвикателства.
Ние всички трябва да си поставяме предизвикателства, отново и отново, всеки ден.
Изглежда трудно? Трудно е. Изглежда невъзможно? Не е.
Аз все още развивам знанията и целите си. Светът е отварял вратите на много възможности пред мен. Всяка нова възможност ми дава шанс да проверя себе си и своите вярвания, да открия истината и да продължавам да се доказвам.
Надявам се никога да не спра да раста. Съвсем възможно е никога да не слея пълния си потенциал с действията си. Затова вероятно никога няма да бъда напълно доволен. Но не се отчайвам. Щастлив съм.
Аз съм Богът на войната и моята битка никога няма да спре.
Кога вие ще бъдете задоволени?
Признавам ли се за победен? - По дяволите, не! Или поне не по начина, по който повечето хора гледат на поражението.
Когато аз дефинирам поражението, аз го разбивам на съставните му думи: de, латинската дума, която означава "тръгвам от", и feat, английска дума, значеща "постижение".* Много пъти, разбира се, се е налагало "да се оттеглям от" онова, което съм се надявал да "постигна". Но за мен това означаваше, че съм избутан встрани, а не унищожен. Живях, за да водя нови битки.
Както Ърнест Хемингуей, аз вярвам, че "човек може да бъде унищожен, но не и победен".
Едно нещо, което мразя най-вече във връзка с обичайното определение за поражението, е, че то предполага, че победеният човек е превъзмогнат от външна сила - обикновено враг. Но почти никога поразилият ви не е вашият враг, а самият вие.
Читать дальше