Суси Джъдж-Дейвис/ susi_judgedavis@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 17:21 ч.
До: Саймън Хорн / simon_horne@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: Пинки
Едва ли ще издържа дълго, Сай. Затънала съм в работа, а Пинки току-що ме помоли да ти пратя по факса всички материали за „Кока-кола“. Колкото може по-учтиво й обясних, че съм само твоя секретарка, а тя откачи. Наговори ми ужасни неща не само за мен, но и за теб. Знаеш, че тук не ми харесва, но не напускам само заради теб. Не съм сигурна, че ще изтрая цяла седмица… Сх
Рейчъл Стивънсън — 10.01.2000 г., 17:27 ч.
До: Дейвид Крътън
Копие:
Относно: е-поща
Говорих с Питър Ренкуист и му обясних колко сериозно е положението. Веднага повикаха консултанти. Те ще дойдат утре сутринта и няма да си тръгнат, докато проблемът не бъде решен веднъж завинаги. Ще се наложи обаче да изключат пощата.
Дейвид Крътън — 10.01.2000 г., 17:30 ч.
До: Рейчъл Стивънсън
Копие:
Относно: е-поща
Щом трябва.
Рейчъл Стивънсън — 10.01.2000 г., 17:34 ч.
До: Всички отдели
Копие:
Относно: е-поща
За отстраняването на упорит софтуерен проблем от 7 ч. утре е-пощата ще бъде спряна. Поправките трябва да приключат до края на деня. ИТ се извинява за неудобството. Има обаче телефони, а може дори да си поговорите лично. Пробвайте.
Рейчъл Стивънсън „Личен състав“
Хариет Грийнбаум/ harriet_greenbaum@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 17:36 ч.
До: Мелинда Шеридан / melinda_sheridan@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: „Мако“
Извинявай, че ти отговарям чак сега, но сме изцяло обсебени от „Кока-кола“. Вероятно в момента поливаш напълно заслужената си вечеря от морски дарове с нещо студено и искрящо. Аз приключвам с графика за „Мако“ и веднага ще ти го пусна по факса. Що се отнася до бюджета, ако успеем да направим и трите реклами за по-малко от 750 бона, мисля, че клиентът ще го одобри. Той е пословично стиснат, но е време да го науча, че поговорката „Хубавото струва пари“ се отнася и за рекламата, не само за ресторантите. Предложа ли работен обяд, винаги избира най-скъпия.
Да слушаш. А ако не можеш да слушаш, знаеш си…
Рейчъл Стивънсън — 10.01.2000 г., 17:39 ч.
До: Суси Джъдж-Дейвис
Копие:
Относно: оставката ти
Суси, ако действително напускаш, трябва да подадеш писмена молба. Със съобщение в гласовата ми поща не може. Търсих те на бюрото ти, но вероятно си си тръгнала. Прегледах досието ти — това е шестата ти оставка. Истинска ли е или е поредният ти вик за помощ? Ако обичаш, ела сутринта при мен. Надявам се тогава да си по-спокойна.
Саймън Хорн/ simon_horne@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 17:47 ч. (21:47 ч. местно)
До: Суси Джъдж-Дейвис / susi_judgedavis@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: ОБАДИ СЕ!
Къде си, по дяволите?! От 15 мин. ти звъня!
Ако си мислиш, че щом ме няма в офиса, ще си тръгваш от работа, когато поискаш, грешиш.
Не ме намесвай в дрязгите си с Пинки.
Свикни да се защитаваш сама.
Смятах, че поне това си научила от мен.
А и аз трябва да говоря с нея по много по-важни въпроси.
Току-що получих факса и съм ужасѐн.
Щом се върнеш на бюрото си, намери я и я накарай да ми се обади.
Лиам О’Кийф/ liam_okeefe@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 18:02 ч.
До: Брет Топовлски / brett_topowlski@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: ГОЛЯМАТА ТАЙНА
Извинявай, че се забавих с отговора, но преживях същински кошмар. По-скоро — голяма излагация. Лол си е наумила, че чукам Кейти Филпот. Как не! Виждал ли си я? Както и да е, дойде с любимото оръжие на оскърбената жена — лакочистителя. Съсипа скъпия ми костюм, но хубавата новина е, че напълно прецака клавиатурата ми. Така че сега пиша това на съвсем нов компютър. На него има страхотни игри. Лол не ми говори, но смятам, че ще я умилостивя с предложението да й обясня всичко на вечеря от минимум 60 лири на човек. Кой твърди, че не мога да си купя любов с пари? Шибаните Бийтълси — педерасти!
Плана ти за ГОЛЯМАТА ТАЙНА си го бива, само дето не знам дали ще успея да си удържа устата затворена цяла седмица. Новината е твърде интересна, за да си мълча.
Утре ще изключат е-пощата. Чете ли писмото, което Крътън неволно е изпратил до всички служители на „Милър-Шанкс“? Кретен! Прозорците още се тресат от гневния му изблик. Приятно прекарване на утрешния цицопарад!
Лиам О’Кийф — 10.01.2000 г., 18:10 ч.
Читать дальше