Пинки Фалън — 10.01.2000 г., 8:45 ч.
До: Творчески отдел
Копие:
Относно: нова система
Бих искала тази седмица да изпробваме по-различен начин на работа. Предлагам всеки ден да се събираме и да обсъждаме идеите си с по-конструктивен, не толкова враждебен тон. Това може да породи по-голямо усещане за съпричастност към тях. Първата сбирка е днес, в 12:30 ч., в заседателната зала. Ще ви чакам там. И нека посрещнем новата секретарка — Лорейн, с усмивка. Тя седи на бюрото на Зоуи… :)
Суси Джъдж-Дейвис/ susi_judgedavis@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 9:01 ч.
До: Саймън Хорн / simon_horne@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: задачки
Горкичкият! Докторът ти пише нови рецепти и още утре ще получиш лекарствата.
Не желая да разпространявам клюки, но трябва да знаеш някои неща. Пинки току-що пусна общ е за нова система за обсъждане. Не ми е ясна, но съм сигурна, че няма да ти хареса. Също така е запалила някакви адски миризливи свещи до асансьора. Кен Пери вече идва да предупреди, че ще активират пръскачките. Пинки каза, че няма да ти прати материалите за „Кока-кола“, преди да ги е представила на Дейвид. Не се притеснявай, това едва ли значи нещо… Сх
Суси Джъдж-Дейвис — 10.01.2000 г., 9:12 ч.
До: Лорейн Палистър
Копие:
Относно: съвети
Не бих искала да си влошаваме отношенията още от първия ден, но трябва да знаеш някои неща за Саймън и какъв отдел обича да ръководи.
ТОЧНОСТ: Саймън извънредно много държи да започваме работа навреме (в 8:45 ч.), така че на телефона винаги да има човек. Забелязах, че сутринта ти закъсня с няколко минути.
ОБЛЕКЛО: Макар че творческият отдел традиционно се носи по-небрежно, Саймън предпочита секретарките да са по-стегнати. Не е зле да удължиш малко полата си. А и с обувки без токове ще ти е доста по-удобно да тичаш наоколо.
ДРЕБОЛИИ: Саймън не желае да отрупваме бюрата си с лични вещи. Може да си сложиш снимка на мама/гаджето, но не на стената, а в стилна сребърна рамчица.
ЧАЙ/КАФЕ: Първата ти работа сутрин е да отидеш до кухнята и да донесеш чай (за Саймън — „Даржелин“, за мен — „Ърл Грей“) и каничка кафе за гости. Бисквитките с ким не са задължителни, но той ги обожава.
СЛУЖЕБНИ ОТНОШЕНИЯ: Саймън мрази рекламистите да се навъртат около бюрата на секретарките. Предпочита да ги вижда надвесени над скицниците си. В момента Лиам е до компютъра ти. Не е нещо сериозно, но не го насърчавай.
Май изкарах Саймън невероятно чудовище, но те уверявам, че не е такъв. Ако спазваш правилата, ще ти се стори голям сладур! Сигурна съм, че с теб ще се разбираме много добре. Може да отидем заедно на обяд, за да се опознаем.
Суси Джъдж-Дейвис Лична секретарка на творческия директор
Кен Пери — 10.01.2000 г., 9:23 ч.
До: Всички отдели
Копие:
Относно: китайски тамян
Длъжен съм да отбележа, че съгласно застраховката в агенцията е забранено да се използват ароматизирани свещи, тамян и други подобни. Те се смятат за запалителни средства и като такива, са пожароопасни. Ще изпратя Шанийс да ги събере.
Благодаря за съдействието.
Кен Пери Административен директор
Суси Джъдж-Дейвис — 10.01.2000 г., 9:25 ч.
До: Лорейн Палистър
Копие:
Относно: цветен прашец
Не искам да издребнявам, но ще трябва да се простиш с великолепния букет, който ти донесоха. Саймън е невероятно чувствителен към цветния прашец. Знам, че ще се върне чак другата седмица, но прашецът устоява дори на климатика. Съжалявам.
Лорейн Палистър — 10.01.2000 г., 9:30 ч.
До: Лиам О’Кийф
Копие:
Относно: Суси Джъдж-Дейвис
Ще си имам неприятности с по-слабата сестра на Али Макбийл. Тя току-що ме запозна с правилата на Саймън. Очевидно съм облечена неподходящо, трябва да сваля плаката на „Лефтфийлд“ 92 92 Британски дует — Нийл Барнс и Пол Дейли. — Б.пр.
и да не ти позволявам да точиш лиги над клавиатурата ми. Ще се наложи също да изхвърлиш цветята, които ми изпрати. Саймън бил алергичен (естествено). Но все пак благодаря — прекрасни са. Не те смятах за сантиментален.
Лиам О’Кийф/ liam_okeefe@millershanks-london.co.uk — 10.01.2000 г., 9:33 ч.
До: Брет Топовлски / brett_topowlski@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: поздрави от Деветата мъглявина
Докато ти оправяш Манди, Канди, Ранди или Санди, някои тук се бъхтим. Пинки от ранни зори ме е опънала да рисувам плакати за „Кока-кола“. А те са олеле! По идеята на Хорн В КУТИЯТА Е, която, трябва да призная, си я бива — не го очаквах от този жалък стар чекиджия. Съчинил е и доста прилични сценарии. В единия използва „Секси момче“ на „Еър“ 93 93 Френска група за електронна музика. — Б.пр.
. Интересен избор, ако се вземе предвид вкусът му към азиатските „дами“.
Читать дальше