Ліман Френк Баум - Дорога до Країни Оз

Здесь есть возможность читать онлайн «Ліман Френк Баум - Дорога до Країни Оз» — ознакомительный отрывок электронной книги совершенно бесплатно, а после прочтения отрывка купить полную версию. В некоторых случаях можно слушать аудио, скачать через торрент в формате fb2 и присутствует краткое содержание. Город: Харків, Год выпуска: 2020, ISBN: 2020, Жанр: literature_20, foreign_prose, Сказка, на украинском языке. Описание произведения, (предисловие) а так же отзывы посетителей доступны на портале библиотеки ЛибКат.

Дорога до Країни Оз: краткое содержание, описание и аннотация

Предлагаем к чтению аннотацию, описание, краткое содержание или предисловие (зависит от того, что написал сам автор книги «Дорога до Країни Оз»). Если вы не нашли необходимую информацию о книге — напишите в комментариях, мы постараемся отыскать её.

Одна з найулюбленіших героїнь казкаря Лімана Френка Баума – Дороті знову вирушила в мандрівку. Причому несподівано для себе. Дівчинка й гадки не мала, що, здавалося б, випадкова зустріч з Косматим чоловічком поблизу своєї домівки стане передвісником неймовірної пригоди. Адже вона мала тільки показати незнайомцю шлях до Олійних полів, який знала як свої п’ять пальців. Однак заплуталася у кількох стежках, і навіть вірний песик Тото не зміг допомогти їй повернутися до рідної ферми. Але, зрештою, кожна дорога кудись та доведе, а також подарує знайомства з новими друзями, які зробили цю історію ще веселішою.

Дорога до Країни Оз — читать онлайн ознакомительный отрывок

Ниже представлен текст книги, разбитый по страницам. Система сохранения места последней прочитанной страницы, позволяет с удобством читать онлайн бесплатно книгу «Дорога до Країни Оз», без необходимости каждый раз заново искать на чём Вы остановились. Поставьте закладку, и сможете в любой момент перейти на страницу, на которой закончили чтение.

Тёмная тема
Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Хлопчик спокійно глянув на неї. Його обличчя з пухкими щічками дивувало великими, блакитними, дуже серйозними очима.

– Я Ґудзик-Розумник, – нарешті відповів він.

– А як твоє справжнє ім’я? – продовжувала допитуватися Дороті.

– Ґудзик-Розумник.

– Це не справжнє ім’я! – вигукнула дівчинка.

– Хіба? – запитав малюк, продовжуючи копати землю.

– Звичайно, ні. Це – прізвисько. У тебе має бути ім’я.

– Має бути ім’я?

– Звичайно. Як тебе кличе мама?

Малюк перестав копати й задумався.

– Тато каже, що я сяю, як блискучий ґудзик, а мама називає мене іноді розумником.

– А як звуть твого тата?

– Просто Тато.

– Та ні, як його ім’я?

– Не знаю.

Тут, усміхаючись, втрутився Косматий чоловічок:

– Усе це не має значення. Ми називатимемо молоду людину так, як його звуть тато й мама, – Ґудзик-Розумник. Це ім’я нітрохи не гірше, а, може, й краще за багато інших.

Дороті подивилася, як хлопчик копає, а потім запитала:

– А де ти живеш?

– Не знаю.

– А як ти сюди потрапив?

– Не знаю.

– І зовсім не знаєш, звідки ти?

– Ні.

– Напевно, він загубився, – звернулася Дороті до Косматого чоловічка і знову обернулася до малюка:

– Що ж ти збираєшся робити?

– Копати.

– Але ти ж не можеш вічно копати. Що ти будеш робити потім?

– Не знаю.

Ти ж повинен знати хоч щонебудь почала сердитися Дороті Повинен - фото 6

– Ти ж повинен знати хоч що-небудь, – почала сердитися Дороті.

– Повинен? – здивувався малюк.

– Звичайно.

– А що я повинен знати?

– Перш за все, що з тобою буде далі.

– А ти знаєш, що буде зі мною?

– Звичайно, ні.

– А що буде з тобою, ти знаєш? – з серйозним виглядом поцікавився малюк.

– Мабуть, не знаю, – зізналася Дороті, згадавши про власні труднощі.

Косматий чоловічок розсміявся:

– Ніхто на світі не знає всього, Дороті.

– Але хлопчик, здається, не знає взагалі нічого. Чи не так, Ґудзик-Розумник?

Хлопчик похитав головою з чарівними локонами й незворушно відповів:

– Не знаю.

Ніколи ще Дороті не зустрічала людини, яка повідомила б їй так мало про себе. У всякому разі, було зрозуміло, що малюк загубився, і рідні мали б стривожитися. Хлопчик здавався молодшим за Дороті років на два-три, і його чарівний костюмчик свідчив про ніжну любов і зворушливу турботу близьких. Яким же чином він потрапив на цю безлюдну стежку?

Поруч з Ґудзиком-Розумником на землі лежав солом’яний капелюх з позолоченим якорем на стрічці. Довгі штанці матроського костюма розширювалися донизу, а на вільний широкий комір блузи були нашиті золоті якорі. Хлопчик зосереджено рив яму.

– А ти бачив коли-небудь море? – запитала Дороті.

– Що?

– Ну, чи був ти коли-небудь там, де є вода?

– Так. У нас в саду за будинком колодязь.

– Ти не зрозумів. Я запитую, чи плавав ти коли-небудь на великому кораблі по океану?

– Не знаю.

– Чому ж на тобі матроський костюмчик?

– Не знаю.

Дороті втратила терпіння:

– Ти жахливо дурний, Ґудзик-Розумник!

– Я дурний? – запитав хлопчик.

– Так.

– Чому? – підняв він на Дороті великі ясні очі.

Дівчинка хотіла відповісти: «Не знаю», але вчасно схаменулася.

– На це запитання ти маєш відповісти сам.

Косматий супутник Дороті знову відкусив яблуко і втрутився:

– Немає сенсу ставити йому запитання. Гадаю, хтось повинен подбати про бідного малюка. Мабуть, краще б йому вирушити в дорогу разом із нами.

Тим часом Тото з неприхованою цікавістю заглядав у ямку, викопану малюком, та з кожною хвилиною проявляв дедалі більше занепокоєння і хвилювання. Він, ймовірно, вирішив, що хлопчик полює на якусь тварину. Песик голосно загавкав, стрибнув у яму й почав енергійно працювати лапами, розкидаючи ґрунт на всі боки. Грудки землі полетіли в малюка. Дороті підняла хлопчика й обтрусила його одяг.

– Припини, Тото! – закричала вона. – Тут немає ні мишей, ні бабаків. Не будь таким дурним.

Тото зупинився, підозріло принюхався і вистрибнув з ями, виляючи хвостом, ніби зробив щось важливе й корисне.

– Гаразд, пішли, – запропонував Косматий чоловічок. – А то ніч застане нас у дорозі.

– Куди ти збираєшся йти? – запитала Дороті.

– Мабуть, буду схожим на Ґудзика-Розумника, коли скажу: я не знаю, – засміявся Косматий чоловічок. – Але життєвий досвід підказує мені, що будь-яка дорога кудись веде. Впевнений, мила Дороті, якщо підемо вперед, то рано чи пізно прийдемо куди-небудь. Що це буде за місце, ми не можемо зараз навіть припустити, але коли прийдемо туди, то дізнаємося.

Читать дальше
Тёмная тема
Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Похожие книги на «Дорога до Країни Оз»

Представляем Вашему вниманию похожие книги на «Дорога до Країни Оз» списком для выбора. Мы отобрали схожую по названию и смыслу литературу в надежде предоставить читателям больше вариантов отыскать новые, интересные, ещё непрочитанные произведения.


Отзывы о книге «Дорога до Країни Оз»

Обсуждение, отзывы о книге «Дорога до Країни Оз» и просто собственные мнения читателей. Оставьте ваши комментарии, напишите, что Вы думаете о произведении, его смысле или главных героях. Укажите что конкретно понравилось, а что нет, и почему Вы так считаете.

x