• Пожаловаться

Сергій Недоруб: Пісочний Годинник

Здесь есть возможность читать онлайн «Сергій Недоруб: Пісочний Годинник» весь текст электронной книги совершенно бесплатно (целиком полную версию). В некоторых случаях присутствует краткое содержание. категория: Фантастика 1. Описание произведения, (предисловие) а так же отзывы посетителей доступны на портале. Библиотека «Либ Кат» — LibCat.ru создана для любителей полистать хорошую книжку и предлагает широкий выбор жанров:

любовные романы фантастика и фэнтези приключения детективы и триллеры эротика документальные научные юмористические анекдоты о бизнесе проза детские сказки о религиии новинки православные старинные про компьютеры программирование на английском домоводство поэзия

Выбрав категорию по душе Вы сможете найти действительно стоящие книги и насладиться погружением в мир воображения, прочувствовать переживания героев или узнать для себя что-то новое, совершить внутреннее открытие. Подробная информация для ознакомления по текущему запросу представлена ниже:

libcat.ru: книга без обложки

Пісочний Годинник: краткое содержание, описание и аннотация

Предлагаем к чтению аннотацию, описание, краткое содержание или предисловие (зависит от того, что написал сам автор книги «Пісочний Годинник»). Если вы не нашли необходимую информацию о книге — напишите в комментариях, мы постараемся отыскать её.

Сергій Недоруб: другие книги автора


Кто написал Пісочний Годинник? Узнайте фамилию, как зовут автора книги и список всех его произведений по сериям.

Пісочний Годинник — читать онлайн бесплатно полную книгу (весь текст) целиком

Ниже представлен текст книги, разбитый по страницам. Система сохранения места последней прочитанной страницы, позволяет с удобством читать онлайн бесплатно книгу «Пісочний Годинник», без необходимости каждый раз заново искать на чём Вы остановились. Поставьте закладку, и сможете в любой момент перейти на страницу, на которой закончили чтение.

Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Розділ 14.

Сто перший рентген

Двадцатьма хвилинами пізніше команда вийшла на дорогу. Це не була дорога в звичайному для Зони розумінні — вузька ділянка лісу,
прохідна для людських ніг і відносно вільна від аномалій. Перед сталкерами тягнулася справжня асфальтована смуга, що йшла далеко вперед, до великого комплексу заводських будівель. Дивлячись на безпечну поляну, яку перетинала
дорога, Марк тільки зараз відчув, наскільки незвичною для нього стала відсутність аномалій.
Із-за пагорба, ліворуч з’явилась морда сліпого пса, який потягнув носом повітря і одразу сховався.
— Ми входимо на територію колишнього заводу «Росток», — сказав Борланд. — Загальновизнана локація перемир'я. Як зайдемо
на нейтральну землю, забудьте про зброю. Не стріляти ні в кого і ні за яких обставин. Хіба що буде нашестя мутантів, але про це нас попередять.
— Здяється в Києві був завод «Росток», — додав Горіх.
— Чому був? І зараз є. DVD-диски виготовляє.
— Хто стежить за перемир'ям? — запитав Марк.
— А хто у нас головний поліцейський в Зоні? Клан «Долг». У них тут своя основна база. Спочатку патрулювали периметр,
потім просто виставили пару постів з обох входів. Все нормально прострілюється, можна хоч танк зупинити якщо знадобиться.
— Значить, на нас зараз дивляться?
— Звичайно, дивляться. Отже зброю за спину, і не забудьте найголовнішого: якщо щось запитають — усміхаємося і махаємо!
Команда дійшла до імпровізованого поста — купи мішків з піском, викладених в декілька півкіл, створюючи найпростішу
укріплену вогневу точку. На посту стояли четверо хлопців в екіпіровці «Долгу».
— Мир тобі, сталкер, — сказав стоячий в центрі, який, видно, був за головного.
— І вам мир, — відповів Борланд, оглядівши бійців. — А що з попередніми хлопцями трапилося?
— Забрала їх Зона, — спокійно відповів головний. — Мир їх праху.
Борланд зробив засмучене обличчя і покивав, дивлячись вниз і убік.
— Нам би до Бару пройти, — сказав він.
— Без проблем, — відповів головний і зробив крок убік. — Якщо, звичайно, правила знаєте.
Борланд козирнув, озирнувся на супутників і махнув вперед.
— Все гаразд? — запитав Марк.
— Дідько його знає, — відповів Борланд.
— Це як розуміти?
— Та я і сам би був радий багато чого зрозуміти. Наприклад, чому ці хлопці стоять на посту. По вигляду новачки. «Долг»
ніколи б не поставив бригаду новачків відповідати за безпеку застави. Хоча якщо у них всі серйозні хлопці на Темну Долину пішли... Гаразд, неважливо.
— Тут десь повинен бути бар? — запитав Горіх.
— Вірно. Бар «100 рентген». Географічний і економічний центр Зони. Скоро до нього вийдемо. Консерви там відмінні.
Територія була великим комплексом заводських приміщень — гаражі, ангари, блоки і корпуси. Не вистачало тільки звичних
для Зони остовів машин. Всі будівлі були сполучені системою трубчастих хитросплетінь. За весь час Марк побачив тільки двох сталкерів, які привітались коротким кивком.
— Де всі? — запитав Марк.
— Хто «всі»? — уточнив Борланд.
— Це ж центр Зони. Чому немає людей?
— А що їм тут робити? Артефакти на території Бару шукати, чи що?
Марк не знайшов, що відповісти. Команда востаннє сповернула за ріг і виявилася перед входом в підвал. Над входом була
прибита вивіска: «Бар 100 рентген».
Борланд провів їх вниз по цегляним сходам, що закінчувалися новим прольотом ліворуч і укріпленої гратами нішею, за якою
знаходився озброєний громило в натягнутій на обличчя масці, міряючий прибулих випробовуючим поглядом. Не звертаючи на нього уваги, Борланд пройшов наліво, і команда опинилася в просторому приміщенні.
Північний бар виявився не більшого розміру, ніж південний. Стіни з безліччю виступів, квадратні високі столи без стільців,
навіть ненав'язлива музика з чотирьох колонок, прикріплених до стелі. Відвідувачів було всього троє. Праворуч від входу був прохід в підсобку, який загороджував ще один боєць, який нічим не відрізнявся від першого, зважаючи
на таку ж маску, статуру і обмундирування.
Марк чекав побачити все що завгодно, але тільки не цей маленький підвал. В його уявленні бар «100 рентген» був місцем
скупчення безлічі сталкерів з самих різних угрупувань. Поки він оглядався Борланд підійшов до стійки і завів коротку розмову з худим, одягненим в домашній светр барменом.
— Давайте відійдемо, — запропонував Сенатор, і команда розташувалася за столом в кутку. Борланд закінчив розмову і приєднався
до супутників.
— Як щодо перекусити? — запитав він. Горіх кивнув. Сталкери зняли рюкзаки, Борланд зібрався витягнути пару артефактів,
проте Горіх його випередив. Тримаючи в руці Вогненну Кулю він підійшов до стійки і скоро повернувся з чотирма пляшками пива в руках і великими банками консервів.
— Я обіцяв Патрону пива, коли він допоміг дістати артефакт в лабораторії, — сумно сказав він. — не пощастило, бідоласі... Давайте, згадаємо його, чи що...
Сталкери відкрили пляшки, мовчки підняли їх в повітря і приклалися. Сенатор пригубив зовсім трохи і впав в звичайну задумливість,
крутячи пляшку в руках. Борланд і Горіх спустошили свої порції наполовину, Марк став пити маленькими ковтками дивлячись по черзі на кожну людину в барі.
— Та все ж, чому тут так мало людей? — запитав він. — Ніби тут збираються всі сталкери Зони.
— Ті, хто заходить далі за Звалище — так, — погодився Борланд. — Але це не значить, що вони сидять тут безвилазно. Подібний
контингент народу просто не ходить в Зону.
— А коли тут буває багато людей?
— Під час викиду або як доведеться, — відповів Борланд. — Але це рідко. У будь-якому випадку, тут же не селище. Та
і сумніваюся, що на північ від нас бродять хоча б з десяток одинаків.
— Так мало? — запитав Марк.
— Чому мало? Скільки, по-твоєму, людей в Зоні?
— Навіть не знаю.
— Не так багато, як здається. Насправді ми з вами вже зустріли особисто мабуть чи не половину всього населення Зони. Більшість
взагалі ніколи далі Кордону не заходить — гинуть в аномаліях або в перестрілці, найрозумніші віддають все нажите щоб повернутися назад через блокпост за межі Зони. Починаючи із Звалища, можна нажити собі неприємностей від військових
або мародерів. А це вже немало. Забиратися далі, щоб збути дешеві артефакти, безглуздо. Бармен платить за них менше ніж Сидорович. Та і землі вже поділені кланами, так що доводиться грати за чужими правилами.
— Бармен і є торговець? — запитав Горіх, розкриваючи банку консервів.
— Так. Але слід пам'ятати, що Бармен — це не кличка конкретної людини. Це нове ім'я кожного, хто встановлює тут
свою владу.
— І часто влада змінювалась? — запитав Марк, дивлячись із-за спини Борланда, на Бармена.
— Хмм. Цей вже четвертий.
— Що ж з ними відбувається?
— Зона забирає, — пояснив Борланд.
— Це як зрозуміти?
— Як зрозуміти? Куля в голову і на корм псам. Влада — справа хистка.
— Не знаю, — похитав головою Горіх. — Якщо тут заборонено зброю і безпечно, тоді чому сталкери віддають перевагу відпочинку
в лісах?
— Саме тому, що тут заборонено зброю, — відповів Борланд, приймаючись за вміст консервної банки з особистою вилкою в руці. —
Спочатку всім здається, що тут просто рай, раз всі ходять з опущеними стволами. А коли розуміють що табу на стрільбу розповсюджується і на тебе самого, то все виглядає вже не так безхмарно. Як не крути, а пострілювати
доводиться. Це в барі за клацання затвора можна отримати кулю в довбешку від того молодця з автоматом. А зовні всі пробують свої сили, всі кому не ліньки. Та і тут ніхто не застрахує тебе від камікадзе з гранатою в руці, який забіжить
з вулиці, помститися за розбиті життєві ілюзії.
— Не подобається мені, як той хлопець біля стійки на нас дивиться, — помітив Марк.
— Не звертай уваги. Нічого не поробиш. Холодна війна тут процвітає просто неймовірно. Раз у раз з'являються молоді дурні,
які мають намір через півгодини з'ясувати відносини на автоматах де-небудь за межами «Ростка». Але пошуком причин вони займаються тут. Отже тут є маса можливостей нажити собі ворогів. І взагалі, я вам дещо поясню.
Борланд допив пиво.
— До цього всі наші проблеми зводилися до того, щоб вистрілити першим, — сказав він. — Зараз швидкість реакції і повні
кишені патронів вже не є доводом в суперечках. На цій території і на північ немає ніякої анархії. Усюди встановлені жорсткі правила, групами таких же людей, як ми, але більш численними. Саме завдяки цим правилам
в Зоні є хоч якийсь порядок. Нам надається більше прав і більше обов'язків і обмежень. Серед тих хто звикся з аномаліями і постійною пильністю, на цій стадії додатково відсіваються ті, хто не має поняття про пошану і
дисципліну. Дуже сподіваюся на те, що ми з вами нікому поперек дороги не встанемо.
— Повністю згоден, — сказав Марк.
Чоловік за стійкою бару, що дивився на Марка, нарешті зліз із стільця і попрямував до нього.
— Мир вам, сталкери, — сказав він.
— Взаємно, брат, — сказав Борланд.
Чоловік звернувся до Марка:
— Можна поговорити з тобою, сталкер? — запитав він.
— Що трапилося?
— Зовні, — уточнив невідомий. — Вибач, але мій обов’язок вимагає.
Марк перевів погляд на Борланда, який кивнув.
— Добре, — сказав Марк і встав. «Долговець» пішов вгору, Марк пішов за ним без зброї.
— Що це було? — запитав Горіх.
— Коли Марк повернеться, він, напевно, все розкаже, — відповів Борланд.
— Ти дозволив йому піти? Чому?
— Тому що, як я вже пояснював, тут діють правила, — сказав Борланд. — не хвилюйся за Марка. Всередині бару всі підкоряються
теперішньому Бармену і його громилам, але зовні все потрапляє під юрисдикцію «Долгу». А ми їм не вороги, навіть навпаки. Якщо «долговцю» щось знадобилося від Марка, значить, тому є причини. Горіх, дякую за пригощання. Піду, з Барменом переговорю.
Борланд викинув порожню банку і пляшку в стоячу поряд урну. Підійшовши до стійки, він всівся на місце «Долговця».
— Ну що, як бізнес? — поцікавився він.
— Хрєн, — відповів Бармен, прагнучи не дивитися Борланду в очі.
— А чому так погано?
— Ти у нас що, податковий інспектор?
Борланд знизав плечима.
— Ну не хочеш, не говори, — сказав він. — Ось у мене є інформація, що ти хочеш сказати мені, куди повів мого друга
той хлопчина, що сидів тут до мене.
— Інформація невірна.
— Щось ти непривітний сьогодні, — сказав Борланд. — День не задався?
— Ти будеш щось пити? — запитав Бармен, протираючи стакани.
— Віскі з содовою, — карбував Борланд. — І більше льоду.
— Такого не тримаємо, — суворо сказав Бармен.
— Еге, незадовільний у тебе сервіс, — сказав Борланд, дивлячись впритул на співбесідника, який помітно почав нервувати. —
Віскі не можеш налити доброму сталкеру. Відомостями про наміри «долговця» теж поділитися не бажаєш. Конкуренції не боїшся?
Бармен кинув стакани на стіл, які, задзвенівши, скотилися кудись вниз.
— Таке міг сказонути тільки ти, — вимовив він, упершися руками в стійку і дивлячись кудись під ноги.
— А я взагалі дивак, — відповів Борланд, колупаючись в роті зубочисткою, узятою з чарочки на столі.
Бармен підняв на нього важкий погляд.
— Хотів би я знати одну річ, — почав він. — Чому з тобою завжди слідують неприємності?
— Он як, — підняв брови Борланд. — Я вже комусь нашкодити встиг.
— Для вас, сталкерів, це звичайне явище, — тихо сказав Бармен. — Але ти з поміж них виділяєшся.
— Так? І що ж?
— Ті, кому ти заважаєш, потім завдають неприємностей іншим.
— Цікаво, — сказав Борланд. — Наприклад, тобі?
Бармен поклав руки на прилавок.
— Знаєш, чому цей бар називається «100 рентген»? — запитав він.
— Знаю, — відповів Борланд. — Це необхідні умови навколишнього середовища, щоб ти відчував себе мужиком.
Бармен поглянув ліворуч. Стоячий біля входу в підсобку бойовик перехопив автомат. Сенатор, не відходячи від столу, мотнув
головою, розпрямляючи шию. Горіх постукав нігтем по шийці пивної пляшки.
— Ні, — сказав Бармен. — Це місцевий крилатий вираз. Вважається, що сталкер здатний витримувати більше, ніж звичайна
людина. Звідси і сто рентген. Але ти, — він пожував губами. — Ти сто перший рентген.
— Приємно, — Борланд зробив вигляд, що знімає капелюх.
— Скільки б людина не могла витримати, все летить до біса, коли приходиш ти, — продовжував Бармен. — Чому я не можу
спокійно вести свій бізнес, щоб про тебе ніхто не питав, не ставив мене в дурне положення? Всім від тебе щось потрібно всі сунуть ніс в чужу справу, лише б вийти на легендарного Борланда.
— Може, від мене просто чекають нових легенд? — припустив Борланд. — Ні, друже, я не розумію, на що ти натякаєш. Ти не
можеш прямо сказати, що я такого зробив місцевому клану, щоб він доставляв тобі, поза сумнівом, нестерпні душевні страждання? І навіщо знадобилося відкликати на вулицю людину з моєї команди? Що взагалі відбувається?
— Не кожному клану ти друг, — сказав Бармен зовсім тихо і прийнявся знову протирати стакани.
Борланд сидів нерухомо якийсь час. Знову погриз зубочистку. Обернувся, не встаючи із стільця, подивився на Сенатора
і Горіха. Витягнув до них вказівний палець, піднявся і попрямував до бойовика з автоматом.
— Тобі сюди не можна, — загрожуюче сказав той.
Двома короткими ударами Борланд вибив автомат з його рук. Потім ударив ліктем в обличчя. Найманець схопився за ніс,
Борланд сильно штовхнув його збоку по коліну, двічі ударив в живіт, а коли найманець зігнувся, то солідно додав по хребту.
Лязгнули грати в ніші на сходах. Другий охоронець вибіг, передьоргуючи на ходу затвор автомата. Сенатор, що стояв збоку,
підставив йому підніжку, найманець впав, Горіх підскочив до нього, схопив за голову і ударив об підлогу.
Стоявші осторонь, двоє сталкерів-відвідувачів з цікавістю спостерігали за сутичкою. Борланд зустрівся з кожним поглядом і отримав у відповідь
лише короткі кивки.
Ні Сенатор, ні Горіх нічого не запитали, вичікувально дивлячись на Борланда, який безцеремонно переступив через тіло найманця
і зайшов за стійку. Бармен з переляканим лицем відступив назад, закриваючись руками. Потім схопив ніж і витягнув перед собою.
Не випускаючи з рота зубочистку, Борланд схопив з вітрини пляшку із спиртним і шпурнув її в Бармена. Пляшка потрапила йому
в груди і торговець захитався. Поряд на столі акуратною стопкою сохнули чисті стакани, поставлені на рушнику. Борланд узяв рушник за краї і на Бармена полетіла купа скла, яка роздряпала йому обличчя і руки. Він впустив ніж, Борланд
підійшов до нього і ударив.
Торговець охнув. Борланд узяв його обома руками за краї светра і наблизив обличчя до його носа, цілячись зубочисткою
в око.
— Значить, сталкери витримують більше, ніж звичайні люди? — процідив він крізь зуби. — Давай перевіримо, як добре ти бачиш одним
оком.
— Що тобі потрібно? — прохрипів Бармен.
— Відповіді. Куди вони повели Марка?
— На Арену!
— За що?!
— Щоб привернути тебе! Їм потрібен ти! — закричав Бармен. — Я повинен був затримати тебе, якщо ти постараєшся вийти
завчасно!
— І що потім?
— Не знаю! Я більше нічого не знаю!
Борланд відпустив його, виплюнув зубочистку і врізав Бармену в підборіддя, відчого той перелетів через стійку і без свідомості
впав на підлогу.
— Пакуйте речі, — наказав Борланд, перестрибуючи вслід за Барменом. — Ми висуваємося.
— Що відбувається? — запитав Горіх, хапаючи рюкзак Марка. — Нас зрадили?
— Ні, — відповів Борланд, накидаючи на плече «Грім». — Все набагато гірше.
— Що за Арена? Куди «долговці» поволочили Марка? І що вони хочуть від тебе? Ти ж ніби їх друг!
Борланд витягнув обойму автомата, оглянув і загнав назад.
— На території «Ростка» зміна позицій, — пояснив він, дивлячись на Горіха. — Боюся, що тепер тут немає жодного «долговця».
Нас оточують вороги.
Горіха кинуло в піт.
— Значить, Арена? — запитав Сенатор, прикривши очі.
— Так, — відповів Борланд.
— Важко доведеться.
— І не з такого виплутувалися, — вимовив Борланд жорстко, прямуючи вгору по сходах.
— Що за Арена? — квапливо запитав Горіх.
— Побачиш, сталкер. Але не думаю, що тобі це сподобається.

Читать дальше
Тёмная тема

Шрифт:

Сбросить

Интервал:

Закладка:

Сделать

Похожие книги на «Пісочний Годинник»

Представляем Вашему вниманию похожие книги на «Пісочний Годинник» списком для выбора. Мы отобрали схожую по названию и смыслу литературу в надежде предоставить читателям больше вариантов отыскать новые, интересные, ещё не прочитанные произведения.


Сергій Пальчицький: Лідрильська локшина
Лідрильська локшина
Сергій Пальчицький
libcat.ru: книга без обложки
libcat.ru: книга без обложки
Сергій Жадан
Сергій Жадан: Anarchy in the UKR
Anarchy in the UKR
Сергій Жадан
Сергій Лук'яненко: Порушення
Порушення
Сергій Лук'яненко
Сергій Григор'єв: Третій варіант
Третій варіант
Сергій Григор'єв
Сергій Лук'яненко: Категорія Зет
Категорія Зет
Сергій Лук'яненко
Отзывы о книге «Пісочний Годинник»

Обсуждение, отзывы о книге «Пісочний Годинник» и просто собственные мнения читателей. Оставьте ваши комментарии, напишите, что Вы думаете о произведении, его смысле или главных героях. Укажите что конкретно понравилось, а что нет, и почему Вы так считаете.