Джеймс Вайсмюлер/ james_f_weissmuller@millershanks-ny.co.usa — 12.01.2000 г., 14:56 ч. (9:56 ч. местно)
До: Хариет Грийнбаум / harriet_greenbaum@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: „Кока-кола“
Получих материалите. Много ти благодаря за бързия отговор. Първата ми реакция? Великолепно! Замисълът е достатъчно оригинален, за да спечели клиента. В КУТИЯТА Е е чудесно обобщение на духа на марката. Цялата кампания създава впечатление за младежки плам. Част от хумора ми убягва — вероятно защото съм стар, но това значи, че ще допадне на целевата аудитория.
Казах на Дейвид, че идеята трябва да е изключителна, за да надмине невероятното хрумване на финландците, и наистина е така. Бих искал да се запозная със създателите й. Чака ги светло бъдеще.
Хвърлих един поглед и на стратегическата презентация — смятам, че тя подкрепя рекламите, и не виждам очевидни грешки в логиката. Мисля обаче, че има неизпробвани възможности, които трябва да обсъдим в първия удобен момент. Нека секретарката ти се свърже с моята и уреди видеоконференция. Тези въпроси се решават най-добре в личен разговор.
Джим
Хариет Грийнбаум/ harriet_greenbaum@millershanks-london.co.uk — 12.01.2000 г., 15:02 ч.
До: Джеймс Вайсмюлер / james_f_weissmuller@millershanks-ny.co.usa
Копие:
Относно: „Кока-кола“
Джим, благодаря ти за подкрепата. Ние сме уверени, че сме свършили отлична работа, но одобрението ти значи извънредно много за нас.
Кампанията бе започната от Саймън Хорн, но бе усъвършенствана до голяма степен от целия творчески отдел, ръководен от Пинки Фалън — най-старшата ни рекламистка. Тя не обича да се озовава в светлината на прожекторите, но огромна част от заслугата е нейна.
Ще се радвам да чуя всичките ти съображения. Секретарката ми вече урежда видеоконференцията. На твое разположение съм.
Хариет Грийнбаум
Брет Топовлски/ brett_topowlski@millershanks-london.co.uk — 12.01.2000 г., 15:11 ч. (19:11 ч. местно)
До: Лиам О’Кийф / liam_okeefe@millershanks-london.co.uk
Копие:
Относно: когато си мислиш, че си стигнал до дъното…
Положението се влошава. Мел потропа на вратата. Саймън е нарушил покоя си и ни вика на „кризисно съвещание“ във фоайето. Мили боже…
Хариет Грийнбаум — 12.01.2000 г., 15:20 ч.
До: Пинки Фалън
Копие:
Относно: „Кока-кола“
В 16 ч. ще проведа видеоконференция с Джим Вайсмюлер за „Кока-кола“. Той бе впечатлен от работата ни, затова е редно да присъстваш и ти и да приемем заедно овациите.
Пинки Фалън — 12.01.2000 г., 15:27 ч.
До: Хариет Грийнбаум
Копие:
Относно: „Кока-кола“
В 16 ч. съм насрочила обсъждане на „Фрийдъм“, но ще го отложа. Никога не съм участвала във видеоконференция. Може ли да съм с тениска с Кърт Кобейн, или да се преоблека? :)
Хариет Грийнбаум — 12.01.2000 г., 15:30 ч.
До: Пинки Фалън
Копие:
Относно: „Кока-кола“
Ела, както си.
Хариет Грийнбаум — 12.01.2000 г., 15:47 ч.
До: Зоуи Кларк
Копие:
Относно: „Кока-кола“
Отивам в заседателната зала на много важна видеоконференция с Джим Вайсмюлер за „Кока-кола“. Знам, че Дейвид е на среща с адвокатите ни, но когато се върне, би ли го помолила да дойде? Благодаря.
Лиам О’Кийф — 12.01.2000 г., 15:57 ч.
До: Всички отдели
Копие:
Относно: виц
Получих първата е-шега за ХХІ в. Май е истинска история. Позабавлявайте се!
Приложение
Както се разхождал край р. Шанън, отец Конър видял свой енориаш да лови риба. Спрял при него на раздумка и споменал, че никога не е бил за риба. „Лесно е, казал мъжът. Вземете въдица и опитайте.“
"Ами и блаженият св. Петър е бил рибар. Може да пробвам", отвърнал свещеникът.
Седнал и метнал кукичката във водата. След няколко минути измъкнал тлъста петкилограмова риба. Ухилил се като тиква, когато енориашът му го тупнал по гърба и рекъл: „Бива си го шибаняка, отче!“
"Мери си приказките, възмутил се отец Конър. Аз съм свещеник."
"Не, отче, така се казва рибата", отговорил съобразително рибарят.
Гордият свещеник се засмял на недоразумението и отнесъл улова си вкъщи, където в хола го чакал епископът.
"Каква прекрасна риба, отче", възкликнал той.
"Да, отвърнал отец Конър. Бива си го шибаняка!"
"Моля ви, отче! Що за език!" рекъл епископът.
"Не, не, ваша светлост, отвърнал свещеникът, така се казва рибата."
Епископът се успокоил и тъй като било петък, предложил да отидат у тях и да сготвят улова. След като пристигнали, влязъл в кухнята да изкорми и да почисти рибата. Дошла и игуменката на местния метох. Понеже не бил добър готвач, епископът я помолил: „Майко игуменко, ще ни изпечете ли тоя шибаняк?“
Читать дальше